Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04 вересня 2023 року № 1625 «Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, та інших форм розпорядчих документів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 жовтня 2023 року за № 1787/40843.

Цим наказом затверджено уніфіковану форму акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель. Уніфікована форма акта та форми розпорядчих документів приведені у відповідність до вимог чинного законодавства.

Відповідно до законодавства виконавчі органи сільських, селищних, міських рад можуть здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель у разі прийняття відповідною радою рішення про здійснення такого контролю. Обов’язковою умовою для реалізації таких повноважень є затвердження уніфікованих форм актів.

З набранням чинності наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04 вересня 2023 року № 1625 виконавчі органи сільських, селищних, міських рад отримали необхідний інструмент для реалізації законодавчо визначених повноважень зі здійснення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства суб’єктами господарювання у сфері використання та охорони земель.

Довідково
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану.