Сьогодні, 26 лютого 2024 року, відбулося чергове засідання Ради з національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського.

У ході засідання в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко доповів про основні досягнення щодо розвитку НІГД за період, що минув з попереднього засідання Ради з НІГД, зокрема зі створення та оновлення геопросторових даних. Він наголосив, що на сьогодні прийнято роботи щодо оновлення цифрових топографічних даних масштабу 1:25 000 (104 трапеції, 8650 кв. км) та цифрових топографічних даних у кількості 71 номенклатурний аркуш масштабу 1:10 000 (м. Одеса – 173,31 кв. км, м. Миколаїв – 248,80 кв. км, м. Херсон – 87,18 кв. км), а також щодо створення 48 номенклатурних аркушів масштабу 1:10 000 (1 014,54 кв. км).

Також Дмитро Макаренко звернув увагу на питання функціонування геопорталу Державного картографо-геодезичного фонду України як складової НІГД. Функціонування геопорталу Держкартфонду надало можливість виконавцям робіт передавати результати дистанційно з використанням функціоналу ГІС Картфонд. На сьогодні в систему Держкартгеофонду передано 1 844 картографічних матеріали.

Директор Департаменту розвитку НІГД Держгеокадастру Андрій Галайда поінформував, що на геопорталі пілотного проекту НІГД центральними органами виконавчої влади, обласними військовими адміністраціями та територіальними громадами внесено до реєстру та верифіковано 35 243 метадані, переважна кількість – дані Державного картографо-геодезичного фонду України.

Також під час засідання було визначено пріоритетні заходи щодо розвитку НІГД, заплановані на 2024 рік. Зокрема, створення та оновлення наборів базових геопросторових даних (цифрові топографічні карти масштабу 1:10 000 та 1:25 000); адміністрування та повноцінного переходу до промислової версії національного геопорталу НІГД; розробки специфікацій на визначені набори геопросторових даних; навчання держателів геопросторових даних, особливо на місцевому рівні.

Довідково
Раду з національної інфраструктури геопросторових даних утворено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2020 р. № 812. Також цією постановою затверджено Положення про Раду та визначено її склад.

Ознайомитися з презентацією щодо стану виконання протокольного рішення четвертого засідання Ради з НІГД, яке відбулося 24 травня 2023 року, можна за посиланням http://surl.li/qyeuy

Ознайомитися з презентацією про стан розвитку НІГД, основні досягнення за звітний період та пріоритетні заходи щодо розвитку НІГД на 2024 рік можна за посиланням http://surl.li/qyexo