Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 19 січня 2024 р. № 67 «Деякі питання функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України», розроблену Держгеокадастром. Постанова набрала чинності 26 січня 2024 року.

Цією постановою Уряду затверджено Порядок надходження, ведення обліку, зберігання та використання матеріалів Державного картографо-геодезичного фонду України, їх валідації, а також встановлено вимоги до оформлення електронного документа, що містить відомості про результати топографо-геодезичних і картографічних робіт в електронній (цифровій) формі.

Прийняття документа забезпечить впровадження організаційних засад порядку функціонування Держкартгеофонду, сприятиме захисту держави, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та фізичних осіб від неякісної топографо-геодезичної і картографічної інформації та продукції, а також розвитку сучасного ринку топографо-геодезичних, картографічних і геоінформаційних послуг.

Відповідно до постанови функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України передбачається у складі національної інфраструктури геопросторових даних та формування його на основі збирання, обробки, обліку топографо-геодезичних і картографічних матеріалів в електронній (цифровій) формі, отриманих у результаті виконання загальнодержавних топографо-геодезичних і картографічних робіт, а також спеціальних топографо-геодезичних і картографічних робіт, результати яких мають міжвідомче значення, для використання їх органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також фізичними та юридичними особами.

Акт розроблено на виконання вимог законів України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність», «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».

Довідково

Геоінформаційна система Державного картографо-геодезичного фонду України працює у режимі дослідної експлуатації. Для забезпечення користування геоінформаційною системою користувачі повинні пройти процедуру реєстрації та верифікації на порталі Держкартгеофонду (https://kartfond.land.gov.ua/).