У Держгеокадастрі відбулася робоча зустріч з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй ООН (ПРООН) та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Участь у зустрічі взяли в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко, заступник генерального директора Департаменту управління інфраструктурою JICA Наомічі Муроока, заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс.

Під час заходу обговорювалися питання виготовлення та використання топографічних карт, зокрема в межах Проекту з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, який реалізується разом з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), а також результати роботи та досягнення за 2023 рік, плани на 2024 рік, потенційні проекти та ініціативи.

Учасники зустрічі підтвердили важливість виготовлення та оновлення топографічних карт масштабу 1:10 000 для України, які необхідні для використання широкому колу заінтересованих сторін на національному, регіональному та місцевому рівнях, а також підкреслили значимість актуальних топографічних матеріалів для оцінки нанесених збитків та подальшого планування відновлення України і розвитку територій.

У рамках заходу в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко зазначив, що виготовлення та оновлення картографічної основи на всю територію України за короткий термін можливе лише завдяки консолідації зусиль держави та донорської спільноти, тому надзвичайно важливими є спільні кроки для роботи в цьому напрямі.

За результатами зустрічі сторони узгодили подальші заходи в 2024 році в рамках співпраці щодо виготовлення та використання топографічних карт, зокрема для уникнення дублювання картографічних робіт на пріоритетні території.