У м. Орадя (Румунія) 12–13 травня 2023 року відбулася Генеральна Асамблея Європейської асоціації геодезистів (CLGE), під час якої Керівна Рада CLGE одноголосно схвалила членство Держгеокадастру в Європейській асоціації геодезистів.

Заступник Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко долучився до заходу в режимі онлайн та виступив з презентацією «Держгеокадастр: ключові досягнення та виклики». Зокрема, учасників Генеральної Асамблеї було поінформовано про діяльність Держгеокадастру під час воєнного стану, реалізацію пілотного проекту з розвитку геопорталу національної інфраструктури геопросторових даних та верифікацію користувачів на геопорталі, стан оновлення картографічної основи в Україні, а також про створення Державного картографо-геодезичного фонду України в електронному форматі.

Під час панельних дискусій були обговорені виклики, з якими зіткнулися професійні геодезисти та галузь в роки пандемії та після 24 лютого 2022 року. Дмитро Макаренко підкреслив, що високоякісні геопросторові дані є необхідним інструментом для відбудови країни, а також пришвидшення подолання наслідків природних та техногенних катастроф.

Довідково

CLGE було створено в 1962 році як дочірню організацію Міжнародної федерації геодезистів. Асоціація об’єднує професійних геодезистів по всій Європі та відстоює інтереси представників геодезичної галузі як у державному, так і приватному секторах.

Керівна Рада CLGE прийняла рішення, що на період дії в Україні воєнного стану та реконструкції Держгеокадастр не сплачуватиме членських внесків у CLGE.