Корисна інформація : щодо покрокової схеми дій для допомоги учасникам бойових дій та членам їх сімей в отриманні земельних ділянок, Закону України «Про оцінку земель» та надання електронних послуг на порталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру

1.Головне управління Держгеокадастру у Київській області інформує, щодо покрокової схеми дій для допомоги учасникам бойових дій та членам їх сімей в отриманні земельних ділянок.

Виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції здійснюється на підставі ст. 118 Земельного кодексу України.  Органи Держгеокадастру працюють в режимі максимального сприяння учасникам бойових дій та членам сімей загиблих воїнів в реалізації їх конституційного права на отримання землі. Тут ви можете ознайомитись з усіма етапами процедури отримання земельної ділянки.

Покрокова схема дій для допомоги учасникам бойових дій в отриманні земельних ділянок знаходиться за посиланням:

https://land.gov.ua/info/pokrokova-skhema-dii-dlia-dopomohy-uchasnykam-ato-v-otrymanni-zemelnykh-dilianokk/.

2. Головним управління Держгеокадастру у Київській області інформує, Закон України «Про оцінку земель» (далі – Закон) визначає, що грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення поділяється на два типи: нормативну та експертну.

Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки на даний час громадяни можуть отримати,  як через Центри надання адміністративних послуг, так і з використанням порталу нормативної грошової оцінки за посиланням:

https://ngo.land.gov.ua/uk/map/.

3.Головне управління Держгеокадастру у Київській області інформує, що на порталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру надаються електронні послуги зокрема щодо отримання

– Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

– Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;

– Отримання відомостей про власників та користувачів земельних ділянок;

– Підключення нотаріусів до Державного земельного кадастру.

З переліком послуг, які можливо замовити онлайн ви можете ознайомитись за посиланням:

https://e.land.gov.ua/