Держгеокадастр повідомляє, що 31 грудня 2023 року завершується реалізація пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками. Пілотний проект запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1438 та відновлено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 766 від 25 липня 2023 року «Деякі питання відновлення пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками в умовах воєнного стану».

Рекомендації стосовно завершення дій в автоматизованій системі Державного земельного кадастру сертифікованим інженерам-землевпорядникам, які беруть участь в пілотному проекті, будуть надіслані на їхні електронні адреси.

За результатами реалізації пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками передбачено, що Кабінет Міністрів України протягом шести місяців з дня завершення реалізації пілотного проекту подає до Верховної Ради України проект закону щодо надання сертифікованим інженерам-землевпорядникам статусу державних кадастрових реєстраторів.

Отже, питання надання сертифікованим інженерам-землевпорядникам статусу державних кадастрових реєстраторів буде вирішено після прийняття відповідних законодавчих змін.

Довідково

Відновлення дії пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками було передбачено Державною антикорупційною програмою на 2023–2025 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2023 № 220.