Держгеокадастр відкрив доступ до координат

Зазначена функція доступна для певних спеціалістів після їх авторизації в особистому електронному кабінеті за допомогою кваліфікованого цифрового підпису.

Голова Держгеокадастру Денис БАШЛИК зазначив, що від 2 січня платити за координати поворотних точок не потрібно, адже ця інформація перебуває у відкритому доступі для інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів, оцінювачів за експертною грошовою оцінкою та органів місцевого самоврядування. Вже є перші результати: з моменту запуску функціоналу дані про координати запитувались щодо 30 600 ділянок.

Також Денис БАШЛИК повідомив про ініціювання змін в законодавство, щоб зробити дані про координати доступними і за межами професійної земельної спільноти. Спираючись на ці дані, приватні фірми зможуть створювати ГІС-продукти та геолокаційні сервіси. (джерело: https://bit.ly/36pYAF8 )

Зауважимо, що до відкриття вказаного функціоналу надання координат поворотних точок було адміністративною послугою, яка надавалась структурними підрозділами територіальних органів Держгеокадастру через центри адміністративних послуг.