8 лютого 2024 року Держгеокадастр та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою підтримки відновлення України на місцевому та регіональному рівнях шляхом забезпечення ефективного та обґрунтованого прийняття рішень органами державної влади на основі точних геопросторових даних.

Сторони співпрацюватимуть щодо наповнення актуальними геопросторовими даними геопорталу національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) з метою подальшого планування відновлення України та оцінки нанесених збитків за допомогою інструментів аналізу геопросторової інформації.

Меморандум зосереджується на кількох важливих напрямах, зокрема обміні актуальними геопросторовими даними для оцінки збитків на рівні громад, розробці інструментів для геопросторового аналізу та підвищенні кваліфікації персоналу.

У рамках співпраці ПРООН надаватиме знімки з безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та векторні дані будівель, нанесені на карту, для оцінки пошкоджень, а Держгеокадастр, своєю чергою, координуватиме надання актуальної інформації ПРООН, яка буде використана при складанні профілів міст та в процесі планування відновлення на місцевому та регіональному рівнях.

Крім цього, сторони домовились про координацію зусиль з питань оновлення цифрових картографічних матеріалів на територію України.

Також взаємодія буде спрямована на визначення екологічно чутливих територій та надання інформації для планування сталого землекористування, щоб мінімізувати негативний вплив на довкілля.

Ще одним важливим напрямом співпраці є проведення навчання, спрямованого на підвищення кваліфікації персоналу задля забезпечення оптимального використання даних і технологій відповідно до наявних ресурсів.