“Петлюрівський вагон” — так називають його у Фастові. Офіційна назва – “Музей-вагон злуки УНР та ЗУНР”. Цей невеличкий музейчик-вагон дореволюційного періоду давно вже став частиною Фастівського залізничного вокзалу.

вагон музей

Саме у Фастові, 1 грудня 1918 року, в штабному вагоні, на станції «Фастів», керівники Української народної Республіки і Західно-Української народної Республіки підписали так званий передвступний договір про об’єднання земель в єдину державу.

Передісторія

У грудні 1918 року німці та австрійці, які підтримували владу гетьмана Скоропадського, покинули наші землі. І тоді колишній військовий міністр Центральної Ради Симон Петлюра оголосив про відновлення Української Народної Республіки (УНР) і створив свій уряд – Директорію.
Так ось саме на станції «Фастів» на шляху до Києва в грудні 1918 року зупинявся потяг, де політичні діячі підписали попередній текст Договору про об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). А офіційно договір про їх об’єднання було ратифіковано на Софійській площі в Києві за актом Соборності 22 січня 1919 року.

Злука2

І хоч де-факто об’єднання територій так і не відбулося, ця історична подія займає достойне місце в історії України. Святкування її річниці стало державним святом України.

Керівництво музею гостинно запрошує відвідати експозицію за адресою: м. Фастів, вул. Шевченка, 30 (поруч з будівлею залізничного вокзалу).

 вагон музей2

За матеріалами офіційного веб-сайту Музею-вагону Злуки УНР та ЗУНР