Станом на 12 квітня для проходження державної землевпорядної експертизи до Головного управління надійшло 168 документацій із землеустрою та землеоціночної документації.

Наразі Головним управлінням видано 176 висновків землевпорядної експертизи, у тому числі 152 позитивних. Зокрема, 147 із них стосується технічних документацій з нормативної грошової оцінки, 4 – щодо проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок та 1 – щодо звіту з експертної грошової оцінки земельної ділянки.

Ще 24 висновки наразі перебувають до доопрацюванні: 12 з них щодо технічних документацій з нормативної грошової оцінки, 7 щодо проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок та 5 щодо звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Державна експертиза землевпорядної документації (державна експертиза проектної документації) – експертиза, що здійснюється місцевими органами Держземагентства, з метою перевірки, аналізу та оцінки землевпорядної документації на її відповідність чинним законам, стандартам, нормам і правилам. Результатом державної експертизи є висновок, на підставі якого землевпорядна документація (проекти землевідведення) визнається такою, що відповідає всім вимогам і правилам або ж повертається на доопрацювання розробнику такої документації (проектній організації).

Обов’язкова експертиза землевпорядної документації передбачена для наступних документів:

  • Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок особливо цінних земель, земель лісового фонду, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
  • Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь;
  • Проекти землевідведення при формуванні нових та впорядкування існуючих земельних ділянок, що знаходяться у власності або користуванні;
  • Проекти землеустрою при зміні цільового призначення земельної ділянки;
  • Технічна документація по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок.