Усіма об’єднаними територіальними громадами у лютому цього року підписано Меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад між Головним управлінням Держгеокадастру у Київській області та об’єднаними територіальними громадами регіону. Метою цих Меморандумів було визначення основних вимог та підходів, що застосовувалися при здійсненні заходів щодо передачі у комунальну власність ОТГ земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загалом на Київщині з початку року у нових бюджетних умовах працює 9 ОТГ.

Сьогодні, 27 вересня 2018 р., в Головному управлінні Держгеокадастру у Київській області відбулося урочисте підписання актів прийому-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Медвинської ОТГ Богуславського району і Узинської ОТГ Білоцерківського району, загальною площею 2151 га.

Документи, які містять інформацію про перелік земельних ділянок, їх кадастрові номери та площу, надалі слугуватимуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ в Державному реєстрі прав на ці землі.