З огляду на суспільний інтерес до розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, Головне управління Держгеокадастру у Київській області вважає за доцільне довести до відома громадськості інформацію про надання у постійне користування земельних ділянок Державному підприємству «Київська обласна коконосушарка» на території Київської області.

Головне управління Держгеокадастру у Київській області відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.

ДП «Київська обласна коконосушарка» (код ЄДРПОУ — 00699900) на час надання земельних ділянок, належало до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2019 № 829 реорганізовано, а Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України визначено правонаступником майна, прав і обов’язків Міністерства аграрної політики та продовольства.

Вказаному підприємству на території Київської області надано у постійне користування: на території Вишгородського району — 4 ділянки загальною площею 204,7344 га, Переяслав-Хмельницького – 9 ділянок загальною площею 253,5649 га, Бородянського – 3 ділянки загальною площею 56,1666 га, Яготинського – 3 ділянки загальною площею 58,8688 гектарів.

Надання земель здійснено відповідно до вимог чинного законодавства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, які не перебувають у власності (користуванні) третіх осіб.

У Головного управління Держгеокадастру у Київській області відсутні підстави для втручання у діяльність Державного підприємства «Київська обласна коконосушарка».

Слід зазначити, що земельні ділянки, надані у постійне користування, залишаються у державній власності.