27.05.2021 року набрав чинності п. 58 Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин”(№ 1423-IX) яким, Перехідні положення Земельного кодексу України доповнено п. 24 наступного змісту:

п.24 «землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад. Земельні ділянки, що вважаються комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст відповідно до цього пункту і право державної власності на які зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, переходять у комунальну власність з моменту державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.

Інші земельні ділянки та землі, не сформовані у земельні ділянки, переходять у комунальну власність з дня набрання чинності цим пунктом».

Отже, Головне управління не має повноважень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення, які не надані у власність або користуваня. Рекомендуємо звертатись до відповідних органів місцевого самоврядування.

Покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО в отриманні земельних ділянок

Зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО
Завантажити тут

Альбом-атлас зарезервованих земельних масивів для учасників АТО (Графічні матеріали)
Завантажити тут

Надання земельних ділянок учасникам АТО
Завантажити тут

Дорожня карта: Як учаснику АТО отримати земельну ділянку

1_n
2_n
3_n
4_n
5_n