Станом на початок грудня 2016 року 4 тис. 386 військовослужбовців отримали у власність земельні ділянки на Київщині, загальною площею 635,2 га. Ще майже 11,5 тисяч військовослужбовців та їх рідні отримали дозволи на розробку проектної документації на масиви загальною площею 1,726 тис. га. Найбільше дозволів видано по Вишгородському (1 тис. 871), Броварському (1 тис. 604), Білоцерківському (1 тис. 300) та Бориспільському (1 тис. 44)  районах області.

Всього, станом на початок грудня, до управління надійшло 14 тис. 459 заяв на отримання земельних ділянок від учасників антитерористичної операції. Прийом клопотань не припиняється.

Варто також повідомити, що у резерві Головного управління Держгеокадастру у Київській області наразі перебуває 261,8 га землі, передбаченої для передачі у власність бійцям АТО. Зокрема, у Ставищенському районі наразі зарезервовано 57,12 га, у Сквирському – 47 га, у Володарському – 40 га, у Поліському – 37,66 га, у Миронівському – 29,56 га, у Іванківському – 23 га, у Таращанському – 14,68 га та у Згурівському – 9,5 га. Усі масиви призначені для ведення індивідуального садівництва.

Традиційно, з переліком резервних земельних ділянок, а також схематичними зображеннями розташування масивів можна ознайомитись за посиланням: http://www.ex.ua/view/96292841 (а з 1 січня 2017 р. за посиланням: http://filestore.com.ua/?d=A23E5DC04), на сайті обласного управління: http://kyivska.land.gov.ua/info/dlia-uchasnykiv-ato/, або ж безпосередньо у Головному управлінні за адресою вул. Серпова, 3/14, каб. 101. Зазначена вище інформація постійно оновлюється.

Нагадаємо, землями київського регіону забезпечуються не лише мобілізовані мешканці області, а й кияни, військовослужбовці Нацгвардії, Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, незалежно від їхньої прописки чи місця проживання.

 

Довідково:
Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті обласного управління розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.