18 січня 2019 року у Київській області  розпочато другий етап передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів об’єднаним територіальним громадам, що були утворені у 2018 році.

Під час зустрічі заступника начальника Головного  управління Держгеокадастру  у Київській області Юрія Мосійчука з  головами Березанської, Бучанської, Ржищівської, Баришівської, Бородянської, Ковалівської та Миронівської об’єднаних територіальних громад  області було підписано Меморандуми  про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Довідково:

31 січня 2018 року, на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  уряд  схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

У 2018 році Розпочатий Урядом України перший етап передачі земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що були утворені до 2018 року і завершився 22 грудня 2018 року передачею понад 8 тис. га. сільськогосподарських земель.